Hlučín
Informační a komerční web o městě Hlučíně

Charlotta Kubálková

klikni pro velký obrázek

Paní Chatlotta Kubálková je dlouholetou učitelkou hry na housle v Základní umělecké škole Pavla Josefa Vejvanovského v Hlučíně, kam nastoupila 1. září 1959. Za svou více než padesátiletou pedagogickou praxi vychovala celou řadu talentovaných houslistů nejen z Hlučína, ale také z Dolního Benešova, kde rovněž pedagogicky působila. Někteří z nich se vydali na hudební či pedagogickou dráhu, stali se z nich profesionálové a dnes je jedna její bývalá žákyně také její kolegyní. Je možno bez nadsázky říci, že všichni žáci svou paní učitelku nesmírně milovali. Také ona měla a má svou práci a své žáky stále velice ráda dodnes, i když již nevyučuje na celý úvazek. Je stále elegantní, plná optimismu a je studnicí dobré nálady a moudrého slova pro všechny své kolegy.

Kromě pedagogické práce se po celý svůj profesní život věnuje rovněž koncertní činnosti houslitky. Je spoluzakladatelkou školního komorního orchestru Vejvanovský, který si v roce 2013 připomene 37 let své existence. Po celou dobu koncertní činnosti komorního orchestru jsme měli možnost paní Kubálkovou vidět a slyšet na adventních, novoročních, jarních, výročních a učitelských koncertech. Byla rovněž členkou Hlučínského klavírního tria, spolu s violoncellistou Aloisem Staškem a klavíristkou Evou Niedobovou, které po 15 let účinkovalo na všech výše uvedených koncertech také.

Paní Charlotta Kubálková byla 21.3.2013 v Červeném kostele v Hlučíně vyhodnocena nejvýraznější osobností města Hlučína za rok 2012.

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 29.07.2014 | Upraveno: 29.07.2014 | Vložil(a): Michal Jačanin | Zpět
Mapa města
Webkamery
Snímky se obnovují automaticky po 10 sekundách
Reklama
Naší partneři