Hlučín
Informační a komerční web o městě Hlučíně

Hlučín může mít opravená fotbalová hřiště

Obě fotbalová hřiště v Hlučíně by se mohla dočkat zásadní opravy. Zastupitelé na svém zasedání ve čtvrtek 7. ledna schválili svou finanční spoluúčast na rekonstrukci umělého trávníku v Hlučíně, kde trénuje FC Hlučín, a travnatého povrchu hřiště v Darkovičkách, které využívá Fotbalový klub Darkovičky.

klikni pro velký obrázek

Oba kluby žádají o dotace ministerstvo školství a tělovýchovy, které poskytuje podporu ve výši 80 procent nákladů. V případě, že budou kluby se svými žádostmi úspěšné, na opravy trávníků přispěje město 1,6 milionu korun pro FC Hlučín a 200 tisíci korunami pro FK Darkovičky.
„Věříme, že se nám během roku 2016 podaří opravu umělého povrchu realizovat a oceňujeme, že nám chce město pomoci,“ uvedl spolumajitel FC Hlučín Alan Jančík.
V FC Hlučín trénuje na 300 malých fotbalistů ve dvanácti žákovských a mládežnických oddílech, hřiště s umělým povrchem využívají od podzimu do jara. Děti na něm hrají i mistrovské zápasy. Umělé trávě ale na jaře skončí atest fotbalové asociace, proto je nutné ji vyměnit. Klub ji za 12 milionů korun, také s milionovým příspěvkem města, pořizoval už v roce 2006. Nový trávník nyní přijde na bezmála 10 milionů korun. 

 

Ivana Gračková
tisková mluvčí města Hlučín
736 281 733

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 08.01.2016 | Upraveno: 08.01.2016 | Vložil(a): Michal Jačanin | Zpět
Mapa města
Webkamery
Snímky se obnovují automaticky po 10 sekundách
Reklama
Naší partneři