Hlučín
Informační a komerční web o městě Hlučíně

Rekonstrukce domu na Mírovém náměstí

Rekonstrukce domu na Mírovém náměstí, ve kterém je Hlučínská hospoda u Bětky, by se měla dokončit během příštího roku. Městský objekt, jehož první patro je opuštěné už od roku 2012, by mohl být opět ozdobou centra města už v létě příštího roku.

klikni pro velký obrázek

V budově se již letos za více než jeden milion korun měnila okna a vstupní dveře. Na další opravy je v této chvíli vyčleněno více než 7 milionů korun, ve veřejné soutěži se pravděpodobně dosáhne nižší ceny stavebních prací.
V přízemí by nadále měla zůstat hospůdka, v prvním patře vznikne mimo jiné baletní sál pro Základní uměleckou školu P. J. Vejvanovského v Hlučíně. 
„Žáci našeho tanečního oboru připravují se svou vyučující Klárou Krejčířovou každý školní rok krásná a úspěšná baletní představení, která nejširší veřejnost hodnotí velmi vysoko, úspěchy mají i v zahraničí. Představení ale dosud vznikají ve velmi stísněných podmínkách v budově umělecké školy. Od nových prostor „Nad Bětkou“ si proto slibujeme jednak větší sál pro taneční obor, ale i lepší zázemí, jako jsou dvě šatny pro mladší a starší žákyně, popřípadě pro chlapce a dívky. Děti i jejich vyučující se na nové prostory už moc těší,“ komentovala připravované opravy ředitelka základní umělecké školy Eva Niedobová.

Rekonstrukce objektu na náměstí je jednou z investic, které město Hlučín ve svém rozpočtu plánuje na příští rok. Rozpočet zastupitelé schválili na svém jednání ve čtvrtek 17. prosince. Celkem bude město hospodařit s příjmy ve výši 214 milionů korun, na výdaje je v plánu 241 milionů korun, rozdíl by se měl pokrýt z přebytku letošního roku.
Město plánuje například výstavbu nerezového bazénu pro děti ve Sportovně rekreačním areálu Hlučín na jezeře. „Je to jedna z investic, která mě osobně potěšila, protože tím zpříjemníme odpočinek u Hlučínského jezera zejména mladým rodinám,“ řekl starosta Pavel Paschek.
Městu dosud chybí sociální zázemí pro lidi bez domova, s jehož výstavbou se také počítá.  Stavět se bude i nová autobusová zastávka v Ostravské ulici. Zastupitelé schválili též 300 tisíc korun pro Římskokatolickou církev na opravu fary.
Město dále plánuje výstavbu cyklostezky z Jasének do Bobrovníků, na kterou chce získat dotaci. Žádat bude i o dotační podporu na třetí etapu regenerace panelového sídliště OKD východ. „Přestože by se měly tyto akce financovat z dotačních peněz, nikoliv z městského rozpočtu, musíme mít na tyto částky nejprve krytí v plné výši, protože dotace vyplácejí až po dokončení akce,“ vysvětlila vedoucí odboru financí Krista Šoferová.
Celkem 1,8 milionu korun je připraveno na spolufincování umělých trávníků pro sportovní stadion v Hlučíně, kde trénuje FC Hlučín, i hřiště v Darkovičkách, kde má zázemí místní fotbalový klub. Oba kluby budou na umělou trávu žádat státní dotace.

Ivana Gračková
tisková mluvčí města Hlučín
736 281 733

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 18.12.2015 | Upraveno: 18.12.2015 | Vložil(a): Michal Jačanin | Zpět
Mapa města
Webkamery
Snímky se obnovují automaticky po 10 sekundách
Reklama
Naší partneři