Hlučín
Informační a komerční web o městě Hlučíně

Festival Šterkovna Open Music zaplaví motýli

Letos poprvé bude součástí festivalu Štěrkovna Open Music také Galerie pod širým nebem. Přípravy velké výstavy výtvarných prací dětí se ujala Základní škola Rovniny v Hlučíně, zapojit se do ní může každé dítě s výtvarným talentem.

klikni pro velký obrázek

Podmínkou je, aby se na obrázku s motivem festivalu v jakékoliv podobě objevil modrásek bahenní, kterého má Štěrkovna Open Music od letošního roku ve svém logu.
„Věříme, že se do přípravy výstavy zapojí všechny hlučínské školy, školky, dům dětí i další dětské a mládežnické organizace i jednotlivci. Jedinou podmínkou je, aby nám práce doručili do školy kdykoliv v pracovní den do 14 hodin, nejpozději do 22. června,“ řekla hlavní organizátorka výstavy, učitelka výtvarné výchovy Daniela Žídková.

Práce musí být nejlépe z druhé strany označeny nápisem Galerie pod širým nebem, jménem a věkem autora. Musí mít formát A3. Vystavovat se budou zalaminované.

XII. ročník hudebního festivalu Štěrkovna Open Music se odehraje na březích Hlučínského jezera od 29. do 31. července. Obdobně jako v loňském roce i tentokrát bude jeho generálním partnerem Hlučín. Hlavními partnery se staly prezentační a poradenské centrum Elements a společnost ČEZ.  Letos budou k hlavním hvězdám patřit kapely Chinaski, Horkýže Slíže, Mig 21, Jelen a mnoho dalších. Protože město letos slaví 760. výročí svého založení králem Přemyslem Otakarem II., bude mít festival přívlastek Hlučín SPECIÁL 760. Mezi speciální projekty festivalu bude patřit souboj kapel v balkánském rytmu Balkan Battle Live nebo pocta Petrovi Hapkovi s názvem Na cestě, ve které Michal Horáček uvede zpěváky Ondřeje Rumla, Lenku Novou, Segrada. Součástí festivalu bude taneční a dětská scéna a letos poprvé také senior stage v Domově pod Vinou horou. Vstupenky na třídenní festival jsou v červnu v předprodeji k dostání za 460 korun, koupit se dají v síti Ticketstream a v lokálních předprodejích jako Informační centrum Hlučín, Sluna Opava či Hospoda 56 v Hlučíně.

Ivana Gračková
mediální zastoupení festivalu Štěrkovna Open Music
tisková mluvčí města Hlučín
736 281 733

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 13.06.2016 | Upraveno: 13.06.2016 | Vložil(a): Michal Jačanin | Zpět
Mapa města
Webkamery
Snímky se obnovují automaticky po 10 sekundách
Reklama
Naší partneři