Hlučín
Informační a komerční web o městě Hlučíně

FESTIVAL KULTURY A HLUČÍNSKÝCH ŘEMESEL JIŽ POSEDMÉ!

Foto: Petr Gattnar

klikni pro velký obrázek

Mírové náměstí v Hlučíně patřilo opět po roce Festivalu kultury a hlučínských řemesel. V neděli 12. července proběhl již 7. ročník této tradiční akce a Sdružení obcí Hlučínska ve spolupráci s Kulturním centrem Hlučín a městem Hlučín naplánovalo opět bohatý a pestrý program.

Počasí organizátorům přálo a na hlučínském náměstí se postupně sešlo několik stovek posluchačů, kteří měli možnost zhlédnout různorodá vystoupení souborů a kapel z Hlučínska. Festival zahájila dechová kapela Rohovanka. Za zvuku tónů známých písní se tak postupně začalo náměstí v Hlučíně plnit prvními posluchači. Rohovanku vystřídaly seniorky ze Závady, které si pro návštěvníky připravily taneční vystoupení. Po krátkém přivítání a slavnostním zahájení ze strany zástupců Sdružení obcí Hlučínska se představil se svým tanečním a pěveckým vystoupením folklorní soubor Škobránek ze Štěpánkovic. Následovaly taneční vstupy souborů Slunečnice z Kobeřic, Bolatických seniorek a pěvecké vystoupení folklorního souboru Vlašanky z Bohuslavic. Poté již přišla na řadu série skladeb v podání Městského orchestru mladých z Dolního Benešova a taneční vstup mužské taneční skupiny Bobři z Bolatic. Druhá polovina části programu patřila folklornímu souboru Karmašnice z Kravař, tanečnímu souboru Vřes z Vřesiny a dechové kapele Hlučíňanka. Závěrečnou tečku za festivalem pak udělala country kapela Pozdní sběr z Vřesiny.

Součástí festivalu byl také hlučínský jarmark výrobků a řemesel. Návštěvníci tak měli možnost zhlédnout ukázky řezbářského řemesla, paličkování, pletení z papíru, patchwork, bižuterní výrobu apod. Z regionálních pokrmů mohli zájemci ochutnat např. hlučínské koláče, ovocné šťávy a sirupy, domácí marmeládu, pštrosí produkty, domácí uzeniny a další.

Věříme, že festival sklidil u diváků úspěch. Vystoupení byla opravdu různorodá, a tak si určitě každý návštěvník přišel na své. Příjemně slunečné odpoledne bylo navíc podpořeno bohatou nabídkou občerstvení i atrakcemi pro děti.

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 14.07.2015 | Upraveno: 20.07.2015 | Vložil(a): Lenka Osmančíková | Zpět
Mapa města
Webkamery
Snímky se obnovují automaticky po 10 sekundách
Reklama
Naší partneři