Hlučín
Informační a komerční web o městě Hlučíně

Poslední jarní farmářské trhy budou s ochutnávkou vín

Poslední jarní farmářské trhy v Hlučíně, které se uskuteční na Mírovém náměstí v sobotu 21. května, budou neobvyklé. Obohatí je totiž ochutnávka a prodej kvalitních moravských vín.

klikni pro velký obrázek

„Minikošt budeme mít zdarma. Hradit se bude až konzumace od půl deci,“ prozradil prodejce David Moravec. V nabídce bude mít například nová vína tří vinařů, Zbyňka Osičky z Velkých Bílovic, z E. Mi. Vino z Nového Šaldorfu a od tamtéž také vína rodiny Nápravovy. „Celkem bude k ochutnání více jak desítka odrůd především z ročníku 2015. Některá z nich se mohou už nyní pochlubit prestižním oceněním,“ slibuje David Moravec.

Vinařství rodiny Mikulčíkových přiveze průřez svého sortimentu. „Zájemci si u nás mohou zakoupit Rulandské šedé 2014, Chardonnay 2014, Děvín 2015, Rosé Rulandské modré 2014 nebo Dornfelder 2012. Všechna naše vína pocházejí z biovinice. Na místě budeme prodávat na ochutnání jedno deci za 20, dvě deci za 40 korun. Cena za láhev je 100 korun,“ uvedl sommeliér Jan Mikulčík.

První farmářské trhy se v Hlučíně za velkého zájmu trhovců i kupujících uskutečnily loni v březnu. Rychle získaly velkou popularitu. Prodávají na nich drobní pěstitelé a výrobci, kteří mají v sortimentu domácí sýry, jogurty, džemy, netradiční pečivo, voňavé klobásy a další uzeniny, čerstvou zeleninu i sazenice. Konají se vždy dopoledne, začínají v 7 hodin. Letos jejich pořádání od města Hlučín převzala síť České trhy. Sobotou 21. května jarní část trhů v Hlučíně končí, náměstí se vrátí opět na podzim.

Ivana Gračková
tisková mluvčí města Hlučín
736 281 733

  

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 20.05.2016 | Upraveno: 20.05.2016 | Vložil(a): Michal Jačanin | Zpět
Mapa města
Webkamery
Snímky se obnovují automaticky po 10 sekundách
Reklama
Naší partneři