Hlučín
Informační a komerční web o městě Hlučíně

Rekonstrukce zahrady mateřské školky v Darkovičkách na dětské přírodní hřiště

Dne 17. září 2014 proběhlo slavnostní otevření rekonstruované zahrady mateřské školy v Darkovičkách. Pásku přestřihli starosta Pavol Kubuš spolu s místostarostou Alfonsem Laňkou a zástupcem stavební firmy.

klikni pro velký obrázek

Na celou akci, která stála 2 256 000 Kč, získalo město dotaci z Operačního programu životního prostředí ve výši 1 780 000 Kč. Zbývající necelý půl milion korun se doplatil z městského rozpočtu.

Projekt řešil rekonstrukci původní zahrady mateřské školy na dětské přírodní hřiště. „Dominantou celé zahrady se stala nová pergola o rozměrech 6x9 m. Provedlo se zpevnění ploch, na které se použily přírodní materiály a vybudovaly se nové dopadové plochy z písku, štěrku a štěpky. Na zahradě se postavil umělý mokřad, který je osázen vegetací a vede přes něj můstek. Na zahradě se vysadily nové stromy a okrasné keře. Velký důraz jsme kladli především na přírodní charakter celé zahrady,“ přibližuje rozsah prací místostarosta Alfons Laňka.

Zajímavostí je umístění krbu ve venkovní učebně. Ten bude dětem a rodičům sloužit při pořádání společných akcí. Na zahradě se nově vybudoval i kopec na sáňkování a zahradu doplnily zahradní stoly a lavičky a nové dřevěné hrací prvky.

To co ale dětem udělalo největší radost, je zbrusu nová koloběžková dráha. Ta vede kolem celé školky a děti si ji také mohly hned vyzkoušet. Slavnostního otevření se totiž zúčastnil zástupce firmy KaP systém, s.r.o., která zajišťuje servis městského kamerového systému, a která se rozhodla dětem věnovat dvě zbrusu nové koloběžky.

Ing. Miroslav Pech
tiskový mluvčí

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 17.09.2014 | Upraveno: 17.09.2014 | Vložil(a): Michal Jačanin | Zpět
Mapa města
Webkamery
Snímky se obnovují automaticky po 10 sekundách
Reklama
Naší partneři